Lions Turistfiskeauktion

Foto: Hirtshals Turistbureau/Feriehusudlejning
Begivenheder
Begivenheder
Adresse

Norgeskajen 7

9850 Hirtshals

Kontakt

Auktionshallen i Hirtshals vil i nogle timer summe af liv og god sommerstemning, så mød op med hele familien og få en god oplevelse på havnen i Hirtshals.

Lions Club Hirtshals arrangerer turistfiskeauktion over mange forskellige fiskearter og –produkter, der alle er pakket i passende portioner, som svarer til en almindelig familiemiddag.

Dagens program:

10:00-12:30 Havnerundfart med Snurrevodsskibet HG159 Johannes Hejlesen.

11:00 Oppakning af fisk.

11:30 Salg af fiskeretter.

13:00 Fiskeauktionen starter.

Det indkomne auktionsbeløb går ubeskåret til Lions humanitære arbejde.

Adresse

Norgeskajen 7

9850 Hirtshals

Åbningstider

04 Jul 20 / 04 Jul 20

Sat

11:00 -

Relaterede produkter

Opdateret af:
Hirtshals Turistbureau/Feriehusudlejning